o nás

 1112637723_iahlehpyx-b

 

Jsme rodinná dílna a ručně malujeme a vyrábíme porcelán.

Je nás tu šest, manžel, já a čtyři dcery. Cesta k porcelánu se nám otevřela po narození druhorozenné dcery. Potřebovala jsem tehdy vhodný náhrdelník k šatům a nemohla jsem sehnat nic podle vlastních představ. ,,Tak si ten náhrdelník vyrob!” řekl mi manžel. Pod stromečkem se objevila keramická pec a za pár dní byla na světe naše první liška. Od té doby uběhlo už pěkných pár let a tak jsme se rozhodli, nabídnout naše výrobky i Vám.

Po prvních liškách se mi pod rukami zrodily výrobky s otisky. Otiskem do porcelánu je možné uchovávat vzpomínky na krásné, ale pomíjivé chvíle. Novinkou jsou ručně malovaní ptáčci, jedineční a neopakovatelní.

 Věřím, že naše výrobky Vám přinesou stejnou radost, jakou dělají nám! 

 

 IMG_20220616_144630_1

 

Proces výroby

Výroba porcelánu je časově poměrně náročná. Nejprve porcelán vyválím a vymodeluji do požadovaného tvaru. Poté nechám výrobky sušit. Usušené kousky brousím a vyhlazuji. V této fázi jsou výrobky velmi křehké a náchylné k rozbití. Poté následuje první výpal v peci, tzv. přežah. Po přežahu pec mohu otevřít po cca 12 hodinách a porcelán je už pevný, ale stále pórovity a schopný nasáknout glazuru a případná barvítka. Glazura způsobí, že povrch výrobku je pěkně lesklý a slinutý. Na přežahnuté výrobky nanesu glazuru a opět pálím v peci. Tentokrát se porcelán pálí na vyšší teplotu, takže si v peci pobyde i 24 hodin. Poté nanáším zlato a potřetí pálím. Tím je práce s porcelánem hotová a začíná práce šperkařská: lepím brožové můstky a kompletuji náhrdelníky. 

 

Údržba porcelánu

Péče o porcelán není nijak náročná. Porcelán je na pohled křehký, ale jinak je velmi pevným materiálem. Porcelánové šperky přežijí i pád na parkety či koberec. Problémem může být pád na tvrdou dlažbu či betonovou podlahu. Toto prosím mějte na paměti při nasazvání a sundávání šperků. Případné nečistoty je možno otřít vlhkým hadříkem. Všechny spoje před odesláním pečlivě kontroluji. Kdyby se vám však přesto odlepil brožový můstek, nebo by byl problém se spoji náhrdelníku dejte mi to prosím vědět, ráda vám šperky opravím.

 

Zpět do obchodu